Lampy stołowe- podstawa dekoracji w domu

Ostateczny przewodnik po lampach stołowych
Lampy stołowe są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach i stylach, aby spełniać więcej niż jedną funkcję w domu. Mogą być dodatkowym oświetleniem potrzebnym do nauki , wprowadzać atmosferę i przytulność do niegdysiejszego, bezbarwnego wnętrza lub po prostu dodawać odrobinę osobistego charakteru do przestrzeni.

Lampy stołowe
Z mnóstwem form i funkcji , która lampa jest dla Ciebie odpowiednia ? Jeśli chcesz po prostu rozjaśnić przestrzeń wokół siebie do czytania, to funkcjonalna lampa będzie idealnym rozwiązaniem. Dla tych, którzy chcą poprawić atrakcyjność wizualną w pomieszczeniu, lampa dekoracyjna będzie na porządku dziennym, ale z niezliczonymi możliwościami wyboru, co byś wybrał?

Jaką lampę stołową najlepiej kupić do salonu , sypialni lub gabinetu?

Kompletny przewodnik po lampach stołowych zawiera najdrobniejsze praktyczne porady oraz wskazówki dotyczące najbardziej stylowych trendów. Wszystko, co możesz potrzebować wiedzieć o lampach stołowych .

Kiedy lampa stołowa nie jest lampą stołową?
Najbardziej stylowe lampy stołowe według pokoju?
Gdzie ustawić lampę stołową?
Czy pasujące lampy stołowe i podłogowe są modne?
Jak wybrać klosz zamienny do lampy stołowej?
Lampy zadaniowe.
Lampy stołowe LED?
Co to są lampy bufetowe lub konsolowe?
Lampy garncarskie.
Lampy metalowe.
Lampy stołowe Tiffany.
Szklane lampy stołowe
Zacisk na lampy.
Czy możesz używać lampy stołowej na zewnątrz?
Bezprzewodowe lampy stołowe.
Czy mogę użyć lampy stołowej w łazience?
Jakich żarówek używasz w lampach stołowych?
Lampy bezpieczeństwa i lampy stołowe
Kiedy lampa stołowa nie jest lampą stołową?
Po pierwsze, samo wyrażenie lampa stołowa jest mylące, ponieważ tak naprawdę nie muszą wcale siedzieć na stole! Może to być lampa parapetowa, ale równie dobrze można je nazwać lampkami nocnymi, lampkami nocnymi, lampkami bocznymi – i często są. Istnieje wiele szczegółowych opisów, które odnoszą się do lamp podłączanych i oczywiście, gdzie można je umieścić. Niezależnie od tego, czy jest to lampa do przedpokoju, czy lampy hotelowe, lampy stołowe są wykończeniem, które tchnie światło w każde nudne miejsce.

Przekonasz się również, że czasami opis określa również oczekiwany rozmiar, kształt lub funkcję lampy.

Lampy do sof są zwykle większymi lampami wypowiedzi . Zazwyczaj są to dopasowane pary lamp stojących po obu stronach sofy.

Lampy do salonu i salonu Lampy stołowe
Lampy bufetowe to lampy wysokie . Które znowu wydają się być pasującą parą, która zapewnia symetrię na stole konsoli. Szczególnie efektownie prezentują się na korytarzach.

Lampy zadaniowe są regulowane . Lampy używane przy krzesłach lub ustawiane na biurku. Lampy zadaniowe mogą być również wykorzystywane ozdobnie do podświetlenia małego wyświetlacza na blacie. W naszej ofercie są również wazony, które ładnie oddają na stole. Tam, gdzie prawdziwą korzyścią wynikającą z talentu lampy tsk jest elastyczność, mogą one ustawiać się pod kątem, umożliwiając projekcję światła na stronę lub obszar, w którym światło jest najbardziej potrzebne.

Lampki do czytania, lampki na biurko, lampki bankierskie
Lampki nocne są zwykle małe, ale nie zawsze. Jeśli masz dużą sypialnię główną, prawdopodobnie zdecydujesz się na większą lampę, aby pasowała do przestrzeni. Lampy dotykowe są przydatne w tej przestrzeni, ponieważ możesz dotknąć w dowolnym miejscu podstawy, aby włączyć światło – a większość włącza się stopniowo! Idealny, aby delikatnie odprężyć się w nadchodzącym dniu…

Lampy do sypialni Lampy do pokoi gościnnych i hotelowych Lampy do sypialni Lampy stołowe
Ponadto lampy stołowe mogą wnieść o wiele więcej niż samo światło. Mamy duży wybór lamp stołowych wyposażonych w ładowarkę USB lub indukcyjną , dzięki czemu Twoje ulubione urządzenie może odpoczywać i ładować się tak jak Ty.

Port USB / indukcyjne lampy stołowe do ładowania
Lampy stołowe są tak popularne, że pokażemy Ci, co może zrobić dobra lampa stołowa dla pokoju.

Najbardziej stylowe lampy stołowe według pokoju?
Lampy do salonu i salonu Lampy stołowe
Oświetlenie jadalni Lampy stołowe
Lampy do przedpokoju i latarnie Lampy stołowe

Gdzie ustawić lampę stołową?
Dodanie małej lampy do parapetu wygląda tak czarująco i zachęcająco, ale wybór lampy zależy od szerokości klosza. Chcesz uniknąć zwisu lampy z parapetu. Najszersza część lampy nie może być szersza niż parapet. Dzięki temu możesz ustawić lampę centralnie, dzięki czemu może ładnie siedzieć w przestrzeni.

Nikt nie chce patrzeć w dół w klosz lampy stołowej i po prostu widzieć żarówkę lub w górę. Wyobraź sobie, że siedzisz na kanapie i widzisz tylko jasną żarówkę? To nie jest zrelaksowana atmosfera, której większość z nas szuka. Istnieje idealna wysokość dla lamp stołowych siedzących z boku sofy. Dolna część cienia powinna znajdować się tuż poniżej poziomu oczu.

Pozycjonowanie lampek nocnych; większość z nas chce, aby nasza lampka nocna spełniała kilka różnych funkcji. Chcemy mieć lampkę nocną, czasem lampkę do czytania, innym razem po prostu stylowy wygląd.

Lampy stołowe mogą być wykorzystane do połączenia wyglądu wnętrza. Niektóre lampy są kultowe, a lampy retro zawsze nadają przestrzeni stylowy, żywy wygląd. Świetna wartość dla projektantów przy niskim budżecie. Ustaw je na stołach, komodach, biurkach, regałach na książki w dowolnym miejscu! Nigdy nie patrzą na miejsce i nigdy nie wychodzą z mody. Sprawdź nasz sklep z wyposażeniem wnętrz i znajdź wszystko, czego potrzebujesz do dekoracji!

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, przedmioty z fantazji lub konwersacji naprawdę muszą znajdować się na wysokości oczu. W centrum uwagi staje się podstawa lampy, a klosz powinien odbijać się od podstawy. Dobrą sztuczką, aby upewnić się, że wszystkie oczy spoglądają na twoją cenną lampę, jest jej odpowiednie ustawienie i wybór klosza, który ma wewnętrzną folię.

Gdzie nie należy używać lampy stołowej? Nigdy nie używaj lamp stołowych w pobliżu wody, nigdy w łazience, w pobliżu płyty grzejnej lub w pobliżu zlewu. To zbyt niebezpieczne. Ryzyko porażenia prądem jest bardzo wysokie.

Czy pasujące lampy stołowe i podłogowe są modne?
Tak i nie?

To w dużej mierze zależy od wielkości przestrzeni, którą dysponujesz. Mały pokój z koordynującym oświetleniem jest fantastyczny. Jednak duża przestrzeń, w której wszystko wygląda dokładnie tak samo, może wyglądać nieco bardziej firmowo (może wygląda na to, że kupiłeś dużo pracy?!). W tych większych pomieszczeniach możesz wypróbować inną lampę w miksie, który pasuje do pasujących lamp, ale z innej rodziny. Świetnie nadaje się do nadania osobowości dużym pomieszczeniom, czy możesz spróbować naprzemiennych kolorów?

Czy lampki do sypialni powinny pasować? Jeśli uwielbiasz symetrię, nie uznasz nawet tego pytania za ważne, ale dla innych praktyczność przebija symetrię. Coraz większą popularnością cieszą się także offsetowe lub asymetryczne spojrzenia i muszę przyznać, że uwielbiam to nieszablonowe, nieprzewidywalne podejście.

To ładnie prowadzi do pytania; Co to za różnica? Ozdabianie domu rzeczami, które do ciebie przemawiają, jest zawsze słuszne. Lampy stołowe to w równym stopniu ozdoby, co przedmioty użytkowe. Możesz mieszać i łączyć lub mieć całą kolekcję kontrastujących stylizacji. Nie ma prawdziwego dobra ani zła w stylach lamp stołowych. Jeśli pasuje do przestrzeni i Ci się podoba – to właśnie to!

Jak wybrać klosz zamienny do lampy stołowej?
Zgodnie z ogólną zasadą możesz wykonać poniższe obliczenia, aby uzyskać odpowiedni rozmiar klosza do swojej lampy stołowej:

Zmierz wysokość podstawy lampy stołowej
Wysokość cienia powinna wynosić od 60 do 70% tej wysokości
Zmierz najszerszą część podstawy lampy stołowej (w tym cokół)
Średnica lub szerokość klosza powinna wynosić około dwa razy więcej niż ten wymiar.
Tak więc dla poniższego przykładu:

Wysokość podstawy to 40cm
Wysokość cienia powinna wynosić od 24 cm do 28 cm
Średnica podstawy to 13 cm
Średnica klosza powinna wynosić około 26 cm

Lampy zadaniowe.
Lampy zadaniowe są kultowe, niezwykle przydatne. Są uważane nie tylko za najlepsze lampy do czytania i na biurko, ale są też najbardziej stylowymi lampami tematycznymi z połowy wieku . Występują w wielu kształtach i materiałach. Ceny wahają się od poniżej 30 funtów do ponad 300 funtów w przypadku asortymentów projektantów (wiele z nich to klasyczne lampy brytyjskie ). Te zabytkowe przedmioty mogą być bardziej drogie, jednak prawdziwą wartość można znaleźć w jakości materiałów, takich jak jaskrawe, wyplatane metale, ręcznie malowane lub delikatna porcelana kostna.

Oświetlenie w stylu retro Lampki do czytania i rękodzieła
Lampy stołowe LED?
Wraz z wprowadzeniem led, wydajnej formy oświetlenia, która zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż żarówki w starym stylu, oświetlenie ewoluowało nie do poznania. Odejście od tradycyjnych podstaw lamp z kloszami, lampy ledowe mogą nabrać nowych ekscytujących kształtów. Często płynne, bardziej artystyczne kształty, które wnoszą do pomieszczenia stylową nowoczesność.

Lampy stołowe i podłogowe LED — bardzo niskie zużycie energii, długa żywotność
Wszystkie lampy mogą być wyposażone w żarówkę led, jednak lampy led mają źródło światła wbudowane w samą lampę. Jest to korzystne i neguje konieczność zakupu żarówek zamiennych. Tak, to nowe i rewolucyjne rozwiązanie, a wraz z nim pojawia się potrzeba zmiany naszego sposobu myślenia. Dowiedz się wszystkiego o zintegrowanym oświetleniu LED.

Wejdź do gry „A” i oszczędzaj energię dzięki oświetleniu z oceną „A”
Co to są lampy bufetowe lub konsolowe?
Wysoki! Główną cechą charakterystyczną jest wysokość. Te wysokie, eleganckie lampy zostały zaprojektowane tak, aby stały na stole w formie bufetu, który był odpowiednikiem stołu na stół w formalnej jadalni, wielka jadalnia mogła mieć wysoką lampę stojącą po obu stronach szafki w stylu kredensu.

Lampy stołowe bufetowe Firma oświetleniowa UK
Lampy garncarskie.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów lamp ceramicznych lub ceramicznych podstawach lamp jest dostępny w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów i kolorów. Od tradycyjnych słoików z imbirem po teksturowane nowoczesne lampy geometryczne i wszystko pomiędzy; jest mnóstwo do wyboru. Idealne lampy do salonów i sypialni często są połączone z miękkimi abażurami, aby nadać przestrzeni uroczą atmosferę, nie zawsze służą tylko do oświetlania przestrzeni, ponieważ projekty mają sportowy wygląd, który podnosi i poprawia wygląd pomieszczenia.

Lampy ceramiczne
Lampy metalowe.
Lampy metalowe są obecnie w nieco słodkim punkcie z uderzającym wyglądem, a solidne materiały metalowe są modne. Nawiązanie do stylu retro z lat 60-tych i 70-tych i podkreślenie go luksusowym lśniącym metalem naprawdę tworzy skromną lampę stołową. Czy to drobne elementy z miedzi, chromu czy złota, czy solidne metalowe lampy – trwałość i prostota zachwyca.

Lampy Tiffany nie są projektowane przez Tiffany, ale w hołdzie zawsze wydają się być tak określane. Istota stylów pozostaje taka sama, opierając się na naturalistycznych kwiatach ptaków lub geometrycznych kształtach wszystkich popularnych wzorów lat dwudziestych. 1920; to znaczy! Ręcznie wykonane szkło w jasnych kolorach tworzy efekt mozaiki, sklejonej z żołnierzem. Są piękne, gdy są oświetlone, są mile widzianym dodatkiem do każdego domu, zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego.

Szklane lampy stołowe
Podczas gdy wspomniane wcześniej lampy Tiffany są szklane, dla tych, którzy preferują neutralną kolorystykę, elegancką opcją są eleganckie szklane lampy z wyraźnymi i teksturowanymi efektami. Szkło i oświetlenie zawsze były ze sobą powiązane w dużej mierze ze względu na przejrzystość i refleksyjny charakter materiału. Szkło również pozostaje dziś popularne, ponieważ ma dodatkową zaletę, że jest zrównoważone. Czystość materiału i praktyczność łatwego do czyszczenia materiału po części powoduje, że style pozostają popularne.

Szklane lampy stołowe | Firma oświetleniowa Wielka Brytania
Zacisk na lampy.
Lampy do pracy, które można przypiąć do półki lub regału , znane jako zacisk na lampach , są przydatne, aby wnieść trochę dodatkowego światła do przestrzeni, gdy klasyczna podstawa lampy stołowej może nie pasować. Nie wymagają montażu przez elektryka, są łatwe do podłączenia i ustawienia kinkietu. Uwzględniamy je w sekcji lamp stołowych, ponieważ są przenośne, możesz je przenieść w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba lub nastrój Cię zabierze. Słowo ostrzeżenia, jeśli myślisz lub używasz ich na wezgłowiu łóżka, nie są do tego przeznaczone. Ciągnący się kabel lub gorąca żarówka mogą spowodować obrażenia – nigdy nie używaj tej lampy do mocowania na łóżku dziecka.

Czy możesz używać lampy stołowej na zewnątrz?

Lampy stołowe ze standardowym kablem i gniazdem nie powinny być używane na zewnątrz. Jeśli chcesz mieć oświetlenie imprezowe lub stworzyć pokój na zewnątrz, wybierz bezprzewodowe lampy stołowe . Istnieje kilka fantastycznych opcji do rozważenia, które zawierają technologię led, która nie wymaga podłączenia światła podczas użytkowania. Wiele lamp jest ładowanych ze stacji bazowej, zasilanych bateryjnie lub bezprzewodowo, co jest bardziej odpowiednie do użytku na zewnątrz – niektóre światła mają również głośniki bluetooth! Idealny na przyjęcie w ogrodzie i bezpieczny, jeśli zdarzy się lekki deszcz (jak to często bywa w brytyjskim lecie!)!

Bezprzewodowe lampy stołowe,

Światła bezprzewodowe głośnika Bluetooth
Czy mogę użyć lampy stołowej w łazience?
Nie! Nie w tradycyjnym sensie byłoby to ogromne ryzyko. Przepisy nie zezwalają na korzystanie z gniazdka w łazience, aby zapobiec pokusie podjęcia tej niebezpiecznej czynności. Wyraźnie stwierdziliśmy, że nie rób tego. Istnieją jednak światła bezprzewodowe, które można uznać za bezpieczne. Można rozważyć zewnętrzne bezprzewodowe lub zasilane bateryjnie oświetlenie zewnętrzne.

Oświetlenie, Nowa Normalność; Wewnątrz i na zewnątrz

Jakich żarówek używasz w lampach stołowych?
Istnieje wiele różnych rodzajów gniazd żarówek używanych do produkcji lamp, więc może to być trochę kłopotliwe, gdy rozpakujesz nową lampę stołową i stwierdzisz, że musisz kupić żarówkę, ale gniazdo nie jest standardowym bagnetem w stylu, do którego możesz być przyzwyczajony. Pomoc! Słyszymy cię.

Kiedy sprzedajemy lampy, sugerujemy przy kasie odpowiednie opcje żarówek, ale nie wszyscy sprzedawcy robią to samo. Wiele osób zostaje z lampą, do której nie mogą znaleźć żarówki. Usuwamy zgadywanie przy wyborze odpowiedniej żarówki.

Po prostu dodaj wybrane przez siebie światło do koszyka, a otrzymasz listę do obejrzenia!

Ten wykres powinien wizualnie pokazać styl żarówki, którą musisz kupić.

Więcej powodów, by pokochać lampy stołowe…
Dekoracyjne lampy stołowe najczęściej i z powodzeniem stosowane są w trzech głównych pomieszczeniach: Salonach, Sypialniach i korytarzach. Styl i wybór dla tych pomieszczeń jest ogromny. Oto kilka skrótów dostosowanych do konkretnych epok i stylów lamp stołowych.