Czy mogę odchudzać się, aby schudnąć przed rozpoczęciem intuicyjnego jedzenia?

Prawie każdy, kto interesuje się intuicyjnym jedzeniem, ma ochotę na utratę wagi, ponieważ w przeciwnym razie byłby już całkiem intuicyjnym jedzeniem. Żyjemy w kulturze, która ma obsesję na punkcie diety i szczupłości. Jak usłyszałem, jak wyjaśnia terapeutka obrazu ciała Ashlee Bennett w niedawnym wywiadzie Food Psych , oczekiwanie, że to nie wpłynie, jest jak oczekiwanie, że woda nie będzie miała wpływu na rybę. Więc oczywiście pytanie, czy mogę odchudzić się, aby schudnąć przed rozpoczęciem intuicyjnego jedzenia, jest powszechne.

Naprawdę trudno jest sobie wyobrazić, że nie należy stosować diety ani próbować kontrolować lub schudnąć. Co więcej, wiele z najbardziej znanych głosów przemawiających za intuicyjnym jedzeniem jest cienkich, ze względu na brak różnorodności w dietetyce, a kto jest nagradzany obserwującymi w mediach społecznościowych (w tym ja). Więc to ma sens, że niektórzy mogą wyjść z pomysłem, że intuicyjne jedzenie jest tylko dla ludzi, którzy już są szczupli – coś, na co muszą się odżywiać, aby zasłużyć na przywilej uczestnictwa.

Czy mogę odchudzać się, aby schudnąć przed rozpoczęciem intuicyjnego jedzenia?

Intuicyjne jedzenie jest dla każdego i każdego ciała. I nie musisz schudnąć przed rozpoczęciem. W rzeczywistości, przed rozpoczęciem intuicyjnego jedzenia zdecydowanie zalecałbym nie odchudzanie się, aby schudnąć. Jeśli twoja waga została sztucznie obniżona, nie pozostanie na tym poziomie, a jeśli nadal próbujesz utrzymać sztucznie niską wagę, nie będziesz miał miejsca na intuicyjne jedzenie. A jak wiemy, dieta często wywołuje gwałtowne jedzenie. Dieta przed intuicyjnym jedzeniem najprawdopodobniej doprowadziłaby do jeszcze bardziej chaotycznego okresu „miesiąca miodowego”, który wzmocniłby postrzeganą potrzebę ograniczenia i kontroli.

To powiedziawszy, myślę, że warto zagłębić się w pragnienie utraty wagi przed rozpoczęciem intuicyjnego jedzenia.

Intuicyjne jedzenie jest często przedstawiane jako prosta rzecz, w której po prostu decydujesz się przestać odchudzać (proste, ha!). Jakbyś obudził się pewnego dnia, zerwał z dietą i poof – jesteś intuicyjnym zjadaczem! W praktyce jednak tak nie jest.

W rzeczywistości każdy przechodzi okres okrakiem przez płot. Trzymasz się starych nawyków żywieniowych, jednocześnie podejmując kroki w kierunku odpuszczenia innych. Intuicyjne jedzenie to nie dieta, którą po prostu zaczynasz i kończysz. Jest to proces, w którym powoli pracujesz nad pragnieniem kontrolowania lub utraty wagi i porzucenia zachowań związanych z dietą.

Wszystko to oznacza, że ​​jeśli nie jesteś gotowy, aby całkowicie odłożyć utratę wagi na dalszy plan, to w porządku! Nadal jesteś mile widziany w świecie intuicyjnego jedzenia!

Chęć schudnięcia przed rozpoczęciem intuicyjnego jedzenia wynika ze strachu przed porzuceniem cienkiej fantazji i strachu przed przybraniem na wadze przy intuicyjnym jedzeniu.

To prawda, nie jestem w stanie przewidzieć, czy dzięki intuicyjnemu jedzeniu będziesz schudnąć, przytyć, czy pozostać w tym samym rozmiarze. A nawet gdybym mógł, nie wiem, czy ta informacja byłaby pomocna, ponieważ niestety wiem, że wiele osób nie zdecydowałoby się na intuicyjne odżywianie, gdyby wiedziało, że oznacza to przyrost masy ciała, mimo że moje doświadczenie w pracy z osobami, które przybrały na wadze w jedzeniu intuicyjnym częściej czują się lepiej w swoim ciele.

Myślę, że ważne jest, aby potwierdzić, że pomysł porzucenia szczuplejszego ciała jest naprawdę przerażający. W grę może wchodzić intensywna żałoba lub smutek, a to nie jest dramatyczne.

Wiem również, że chociaż mam nadzieję, że podążasz ścieżką intuicyjnego jedzenia i akceptacji ciała, wierzę w autonomię ciała, a to wybór, którego możesz dokonać tylko Ty. Zasługujesz jednak na dokonanie w pełni świadomego wyboru, znając potencjalne ryzyko związane z kontynuowaniem tej samej ścieżki. Coś, o czym nigdy się nie mówi, ponieważ dieta lekkostrawna jest często traktowana jako magiczna różdżka, która ma rozwiązać wszystkie twoje nieszczęścia.

Rozważając, w jaki sposób dieta zaszkodziła, ile z poniższych doświadczyłeś:

Chodzi o to, że dieta anemia ma skutki uboczne. I chociaż nie mogę dokładnie przewidzieć, jak twoje ciało zareaguje na intuicyjne jedzenie, całkiem dobrze mogę przewidzieć wynik podążania tą samą ścieżką, jaką jest dieta i restrykcyjne jedzenie. Jeśli interesuje Cię intuicyjne jedzenie i czytanie tego posta, domyślam się, że już wiesz, jak to wygląda.

Jeśli nie jesteś całkowicie gotowy, aby zrezygnować z dążenia do utraty wagi, to jest OK! Możesz stworzyć swoją własną intuicyjną podróż żywieniową – rób tyle małych kroków, ile potrzebujesz , lub usiądź i zrób sobie przerwę podczas przetwarzania relacji z jedzeniem i ciałem. Możesz nawet zdecydować, że to nie dla ciebie – choć oczywiście mam nadzieję, że nie!

Robienie czegoś, co wiąże się z wieloma niewiadomymi, jest przerażające. Ale jedno wiem, że zasługujesz na wolność, która pochodzi z spokojniejszego związku z jedzeniem i ciałem, a której nie można znaleźć w diecie.