Usługi

Czym jest dobra fotowoltaika w Lublinie?

Co to jest ogniwo fotowoltaiczne i moduł fotowoltaiczny?

Ogniwa słoneczne do fotowoltaiki Lublin są wykonane z materiałów półprzewodnikowych, głównie krzemu. Kiedy światło dociera do ogniwa słonecznego, którego pole elektryczne ma zarówno dodatnią, jak i ujemną stronę, elektrony są uwalniane z atomów. Wychwycona w istniejącym prądzie elektrycznym ogniwa fotowoltaicznego wytwarzana jest energia elektryczna.

Jeśli kilka ogniw słonecznych jest połączonych ze sobą elektrycznie w ramach konstrukcji wsporczej, mówi się o module fotowoltaicznym, który jest przeznaczony do wytwarzania energii elektrycznej przy określonym napięciu.

Połączenie wielu modułów (lub paneli) fotowoltaicznych nazywa się systemem fotowoltaicznym, który można po prostu zainstalować na szczycie istniejącego dachu budynku, aby zapewnić mu energię elektryczną. Ten system może być używany do celów przemysłowych z komercyjnymi panelami słonecznymi lub do celów domowych w gospodarstwach domowych w Wielkiej Brytanii o mniejszych rozmiarach.

A co z żywotnością i konserwacją modułu fotowoltaicznego?

Jednym z bardzo pozytywnych aspektów inwestowania w fotowoltaikę w Lubelskie jest długa żywotność produktu. Dokładna liczba zależy od różnych zmiennych, takich jak jakość panelu i warunki klimatyczne, ale generalnie będą one trwać dłużej niż 40 lat. Ponadto systemy solarne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji i na ogół objęte są 25-letnią gwarancją wydajności.

Jednak falowniki fotowoltaiczne, które są odpowiedzialne za przekształcanie słonecznego prądu stałego w prąd przemienny z sieci, mogą wymagać wymiany po 12 do 15 latach i zwykle są objęte 5-letnią gwarancją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *