FOLIA STRETCH MOŻE URATOWAĆ TWOJĄ FIRMĘ TYSIĄCE!

Folia stretch lub folia do palet to kluczowy element w każdej branży, w której przewożone są ładunki. Stabilizacja zapasów podczas dowolnego rodzaju transportu pomaga jedynie utrzymać geometrię ładunku, co zwiększa bezpieczniejszą wysyłkę i obsługę oraz radykalnie zmniejsza straty produktu, potencjalnie oszczędzając tysiące dolarów w przypadku związanych z tym wpadek.

Wszelkie spinanie ładunku musi być wykonywane z ostrożnością i odpowiedzialnością. Chcesz zastosować rozwiązanie, które zabezpiecza ładunek, ale na pewno nie chcesz też niczego, co wcina się w produkt. Folia stretch do palet jest niedrogą i niezawodną opcją. Jest to folia wykonana z polietylenu liniowego o niskiej gęstości. Odpowiednio nałożony utrzymuje przedmioty ściśle związane i na miejscu, unikając uderzeń i upadków w najtrudniejszych warunkach. Zmniejsza obrażenia pracowników, ponieważ minimalizuje liczbę wypadków i manipulacji ładunkiem. Incydenty takie jak te mogą kosztować firmę dużo w postaci roszczeń i straconych roboczogodzin.

Folia stretch jest dostępna w różnych szerokościach i grubościach. Owijanie odlewane jest opracowywane w procesie wytłaczania. To tam materiał jest topiony i wytłaczany za pomocą płaskiej matrycy na walcu chłodzącym. Następnie materiał jest hartowany i ponownie zestalany. Rezultatem jest doskonała przejrzystość, która łatwo się rozciąga i jest odporna na rozdarcie. To jedna z tańszych opcji dla produktów opakowanych. Maszyny pakujące pomagają pakować przy użyciu folii.

Owijka paletowa dostępna jest również w formie rozdmuchiwanej. Jest to stopiony plastik, który jest wytłaczany przez roczną matrycę szczelinową. Odbywa się to zwykle pionowo, tworząc cienką rurkę o ściankach. Teraz powietrze jest wprowadzane przez otwór w środku matrycy, wydmuchując rurkę. Pierścień powietrzny na rurze pomaga schłodzić wszystko. Efektem końcowym jest sprężysta i twardsza folia, obiecująca lepsze trzymanie ładunku. Jest to zdecydowanie korzystne przy przenoszeniu ładunków o ostrych krawędziach.

Korzystanie z folii stretch będzie wymagało maszyny do rozciągania. Wybór właściwego musi być przemyślany. Aby zmaksymalizować owijanie palet w folię stretch w połączeniu z dowolną maszyną, musisz wiedzieć, co aktualnie owijasz i liczbę ładunków, które planujesz owinąć. Rodzaj obciążenia ma kluczowe znaczenie. Czy to pudła, ciężkie, niestabilne, kruche? Oczywiście budżet będzie istotnym czynnikiem. Koszty między tymi maszynami będą się różnić i należy je ustalać w oparciu o funkcje, które najlepiej pasują do Ciebie i Twojej sytuacji załadunkowej. Jeśli szukasz rozwiązania, dobrym pomysłem może być rozmowa z profesjonalistami, takimi jak US Packaging & Moving LLC. Mają długą historię z tymi produktami i mogą służyć radą. Owijarka do palet poradzi sobie z pakowaniem nawet 100 kartonów na raz.

Istnieją trzy ogólne typy maszyn używanych do pakowania w folię stretch.

Maszyny gramofonowe – Jest to solidna, uniwersalna jednostka, idealna do większości rozwiązań. Istnieją półautomaty przeznaczone do pracy z wózkami widłowymi i paletonośnikami. Aby uzyskać wysoką wydajność, w pełni zautomatyzowane maszyny współpracują z przenośnikami taśmowymi.

Maszyny Straddle — te zautomatyzowane opcje najlepiej sprawdzają się w przypadku delikatnych, lekkich, niestabilnych i zbyt ciężkich ładunków dla maszyn ze stołem obrotowym. Maszyny bramowe wyposażone są w obrotowe ramię, które okrąża ładunek w celu owijania folii.

Maszyny poziome – Te jednostki są zasadniczo stosowane w obiektach, które mają w pełni zautomatyzowane operacje. Owijarki poziome wykorzystują obrotowy wózek, który przechodzi przez poziomy pierścień podczas poruszania się wokół ładunku.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące owijania palet, dobrym źródłem informacji jest US Packaging & Wrapping LLC. Z siedzibą w Arkansas i magazynami wysyłkowymi na obu wybrzeżach, są wiodącym dostawcą materiałów do przenoszenia i ochrony ładunku. Przenoszą wszystko, od toreb, przez pudełka, po folie i folię stretch do palet. Skontaktuj się z nimi już dziś, a ich przeszkolony personel pomoże Ci w podejmowaniu w pełni świadomych decyzji dotyczących zabezpieczenia Twoich ładunków. Obejrzyj poniższy film, używając owijarki ze stołem obrotowym z wentylowaną folią do palet, aby ustabilizować pełną paletę roślin.

Sprawdź ofertę na montaż klimatyzacji Wrocław oraz zbiorniki na deszczówkę.