Dom

KLIMATYZACJA DO DOMU I MIESZKANIA – JAKI KLIMATYZATOR DO DOMU WYBRAĆ?

Od marca do września dni są dłuższe, a temperatury wyższe. Zdarzają się okresy kilkutygodniowego upału, szczególnie od czerwca do sierpnia, co utrudnia nam normalne funkcjonowanie, czy to w domu, czy w mieszkaniu. Warto o tym pomyśleć wcześniej i zapewnić sobie idealną i komfortową temperaturę, niezależnie od pory roku i dnia. Montaż klimatyzacji Wrocław w Twoim domu lub mieszkaniu to najlepszy wybór dla Ciebie.

W dzisiejszych czasach klimatyzacja domowa we Wrocławiu o stuprocentowe rozwiązanie, które pozwala przygotować się do gorącej pory roku. To rozwiązanie, które jeszcze do niedawna było luksusem dostępnym tylko dla nielicznych, dziś jest właściwie dostępne dla każdego. Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw domowej klimatyzacji; na przykład tych, którzy budują domy wolnostojące. Na rynku dostępnych jest wiele typów klimatyzatorów, ale dwa z nich nadają się szczególnie do użytku domowego. Dowiedz się o nich więcej i wybierz rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu.

Jednostki klimatyzacyjne typu split

W Polsce klimatyzatory tego typu to coraz częstsze udoskonalenia w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Klimatyzacja Wrocław serwis i naprawa może Ci pomóc w utrzymaniu klimatyzatora w odpowiednim stanie. Wyróżniają się wysoką wydajnością i dość prostą konstrukcją. Składają się z dwóch jednostek: zewnętrznej (w której zainstalowane są wszystkie elementy generujące hałas) i wewnętrznej. Pierwszy montowany jest na zewnątrz budynku, drugi wewnątrz pomieszczenia, gdzie można go wygodnie wkomponować w aranżację wnętrza danej przestrzeni. Ułatwia to różnorodność dostępnych klimatyzatorów:

Naścienny – to najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie. Jednostki tego typu są niewielkich rozmiarów i idealnie nadają się do małych wnętrz.
Sufitowe, stojące lub kabriolet (określane również jako ogólnego przeznaczenia) – ich konstrukcja umożliwia montaż na suficie, na podłodze lub w jednej z dwóch pozycji w przypadku jednostek ogólnego przeznaczenia.

Kaseta – rozwiązanie dedykowane do pomieszczeń z sufitem podwieszanym. Nie mają praktycznie żadnej ingerencji w wystrój pomieszczenia, ponieważ jednostka wewnętrzna jest dyskretnie zintegrowana z płytami sufitowymi.

Kanał – te jednostki wewnętrzne są ukryte w suficie podwieszanym, a użytkownik zobaczy tylko kratki wlotowe i wylotowe.

Klimatyzacja domowa oparta na systemie typu split sprawdzi się przede wszystkim w przypadku:

Cicha praca – poziom ciśnienia akustycznego jednostki wewnętrznej naściennej waha się od 25 do 43 decybeli, co oznacza, że ​​pracujący klimatyzator domowy nie rozprasza ani nie stresuje przebywających w pomieszczeniu osób.

Łatwość obsługi – systemy klimatyzacji sterowane pilotem; jeśli wybierzesz właściwą jednostkę zewnętrzną, możesz za jej pomocą podłączyć 2-5 jednostek wewnętrznych o różnych mocach, dopasowując system do ilości i kubatury pomieszczeń. Instalując klimatyzatory domowe typu split należy liczyć się z koniecznością uzyskania odpowiedniego pozwolenia i sposobu montażu. Co warto wiedzieć:

Montaż – wymaga zaangażowania profesjonalnego zespołu, co ma wpływ na budżet i wydatki związane z inwestycją, które mogą wzrosnąć nawet o 1000 zł.
Zezwolenia – dotyczy to tylko właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Decydując się na montaż takiego systemu, trzeba uzyskać pozwolenie od zarządcy lub administratora budynku, co w pewnych sytuacjach może okazać się niemożliwe.

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne są doskonałą alternatywą dla klimatyzatorów typu split. Sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach (do 30 m2) i przy niewielkich obciążeniach cieplnych. Ich główne zalety to:

Niska cena – w porównaniu do cen innych typów urządzeń klimatyzacyjnych i kosztu ich montażu (nie wymaga specjalisty).

Łatwy w montażu – wszystko sprowadza się do zamontowania rury odprowadzającej gorące powietrze
i podłączenia klimatyzatora do zasilania

Mobilność – choć możliwe jest przenoszenie klimatyzatora między budynkami lub różnymi piętrami tego samego budynku, to głównie wykorzystujesz jego mobilność, aby używać tego samego urządzenia w salonie wieczorem i w sypialni w nocy, aby przykład. Taki system klimatyzacji stosowany w domu ma pewne ograniczenia w porównaniu z rozwiązaniem omówionym powyżej:

Wydajność – jest znacznie niższa niż w przypadku systemów typu split,

Poziom hałasu podczas pracy – klimatyzatory przenośne nie są tak ciche jak klimatyzatory typu split. Dlatego, jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, trudniej będzie się skoncentrować lub zasnąć, gdy urządzenie pracuje w pobliżu.

Wreszcie urządzenia przenośne mogą również osuszać powietrze, a niektóre modele mają również funkcję ogrzewania, na przykład KAISAI KPPD.

Ile mocy zużywa klimatyzacja w domu?

Klimatyzacja domowa w mieście Wrocław ma zwykle niską wydajność chłodzenia, co oznacza, że ​​zużycie energii również nie jest bardzo wysokie. Moc elektryczna pobierana z sieci przez klimatyzator jest około 3 razy mniejsza niż jego wydajność chłodnicza. Tym samym klimatyzator o najniższej mocy 2,6 kW będzie zużywał mniej niż 1 kW energii elektrycznej
na godzinę pracy.

Czy klasa efektywności energetycznej jest ważna?

Im bardziej ekonomiczne urządzenie, tym wyższa jest jego klasa energetyczna. Kupując klimatyzator warto zatem zadbać o to, aby klasa energetyczna urządzenia była co najmniej klasa A. Podczas eksploatacji klimatyzatora należy pamiętać o zamknięciu okien w klimatyzowanym pomieszczeniu, przyczyniając się tym samym do oszczędności energii rachunki. Nie ustawiaj na pilocie zbyt niskiej temperatury pokojowej, ponieważ może to zwiększyć koszty eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *