Który zszywacz tapicerski kupić?

Jak wybrać odpowiedni zszywacz tapicerski?

Sklep z narzędziami Wbijaj pomoże być Ci na bieżąco z tematyką tapicerską.

Tym razem zdecydowaliśmy się przyjrzeć dogłębnie jedną z naszych najpopularniejszych serii w dziale zszywacza i gwoździ — potężną serię 71! (zszywacz do tapicerki)

Zszywacze serii 71 były ulubionymi produktami klientów odkąd pamiętamy. Nasi przyjaciele tapicera są szczególnie wielkimi fanami asortymentu, podobnie jak nasi klienci DIY, a nawet ci, którzy podejmują się specjalistycznych projektów, takich jak karty do drzwi samochodowych.

Kompresory z mytoolkitWskazówka : najpopularniejsze zszywacze do tkanin są zasilane powietrzem i wymagają kompresora; te zszywacze są najłatwiejsze w użyciu (mniejsze obciążenie nadgarstka) i ogólnie są najskuteczniejsze. Jednak dyrektor zarządzający w MytoolKit starannie pozyskał i przetestował jeden elektryczny zszywacz na wypadek, gdy nie możesz użyć kompresora, ale nadal potrzebujesz tego profesjonalnego wykończenia.

Ale przy tak wielu markach na naszych półkach, skąd masz wiedzieć, który zszywacz z serii 71 jest dla Ciebie odpowiedni? Gdzie znajdę gwoździarki, które spełnią moje wymagania?

Wiemy, że różnorodność jest przyprawą życia w dziale zszywaczy i gwoździ, dlatego oferujemy 16 różnych odmian zszywaczy serii 71! Zawiera kilka zszywaczy tapicerskich z wyjątkowo długim nosem.

Przy zakupie odpowiedniego zszywacza należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, więc pozwól, że Cię omówimy!

Wyzwalacze

Zgodnie z prawem dotyczącym produkcji narzędzi, jeśli narzędzie nie jest przeznaczone do wbijania zszywek o długości ponad 25 mm, to zgodnie z prawem nie musi mieć zamontowanego spustu bezpieczeństwa. Jednak większość naszych zszywaczy serii 71 i tak jest wyposażona w zszywacz jako dodatkowy środek bezpieczeństwa. Nowoczesne sztyfciarki są do tego niezbędne.

Najważniejsza wskazówka: Jeśli narzędzie jest wyposażone w spust bezpieczeństwa (nawet jeśli technicznie go nie potrzebuje), NIE usuwaj go! Może to zagrozić wewnętrznemu działaniu narzędzia i unieważni Twoje gwarancje (tylko przyjazna uwaga!)

Nos

Teraz rodzaj nosa, który możesz chcieć w zszywaczu serii 71, zależy całkowicie od tego, do jakich projektów będziesz go używać! Większość narzędzi z noskiem regularnym ma długość około jednego cala, ale niektóre modele są dostępne w wersjach z dłuższym noskiem.

Jeśli chcesz wykonać wyjątkowo cienką i delikatną tapicerkę za pomocą zszywacza z serii 71, być może będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ jego węższy nosek doskonale nadaje się do precyzyjnego umieszczania zszywek.

Lub, jeśli chcesz dostać się do tych trudno dostępnych zakrętów lub wykonujesz specjalistyczną tapicerkę, taką jak siedzenia rowerowe, być może narzędzie z długim nosem będzie bardziej odpowiednie do Twoich potrzeb.

Waga

Ten naprawdę zależy od osobistych preferencji. Waga narzędzia może naprawdę złamać umowę dla niektórych osób i zwykle zależy to od tego, gdzie i jak długo będziesz używać zszywacza. Cięższe narzędzia mogą być mocniejsze, ale mogą znacznie szybciej wywołać ból; podczas gdy lżejsze narzędzia można znacznie łatwiej transportować na miejscu i poza nim oraz można ich używać dłużej bez zmęczenia.

Jeśli zależy Ci na lekkich narzędziach, dzięki którym Twoje ramiona nie będą nadwyrężone, to naszym najlżejszym zszywaczem z serii 71, ważący mniej niż 1 kg. Ale szczerze mówiąc, różnica w wadze między tym a innymi zszywaczami powietrznymi jest tylko niewielka.

Jeśli wolisz mieć coś nieco cięższego z doskonałym rozkładem masy i tak wytrzymałe, jak to możliwe, to jest najcięższą serią 71 na naszych półkach. Waży zaledwie 2,9 kg. To narzędzie jest elektryczne i dlatego kompresor nie jest wymagany!

Lub, jeśli szukasz czegoś pośrodku – nie za ciężkie, nie za lekkie. To średnie narzędzie waży mniej niż 1,5 kg na wadze. Idealna równowaga między wygodą a wytrzymałością.

Łączniki

To jest sekcja, w której masz szczęście — wszystkie nasze zszywacze z serii 71 obsługują dokładnie ten sam typ elementów złącznych! Ta gama zszywaczy z serii 71 o długości od 3 mm do 16 mm (z wyjątkiem Tacwise 71ELS, jak powyżej, w którym zszywki mają długość od 6 mm do 16 mm).

Wspaniałą rzeczą w naszej gamie zszywek serii 71 jest to, że są one dostępne zarówno w standardowym wykończeniu galwanizowanym, jak i ze stali nierdzewnej (są to nasze silne odmiany antykorozyjne). Jeśli wykonujesz jakiekolwiek prace na zewnątrz lub kosmetycznie i chcesz, aby Twoje elementy złączne wyglądały jak najlepiej, stal nierdzewna jest najlepszym rozwiązaniem!

Tylko dlatego, że lubimy oferować najlepszą różnorodność, oferujemy również niektóre długości nóg naszych zszywek z serii 71 w wersjach czarnych i beżowych ! To idealny wybór dla niektórych tapicerów, gdy chcesz, aby zapięcia płynnie wtapiały się w Twoje materiały.

Produkcja

Ta sekcja nie jest ważna dla niektórych osób, ale inni mają ulubione marki. Miejsce produkcji narzędzi nie wpływa na jakość naszych narzędzi, ponieważ dostarczamy tylko jedne z najlepszych na rynku. Ale oto kilka podstawowych informacji o tym, gdzie produkowane są nasze narzędzia:

Aplikacje

Oczywiście jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy będzie odpowiedni dla danego projektu.

Dla majsterkowiczów wśród was, na przykład do sprzątania mebli lub wymiany dziwnego pokrowca na krzesło do jadalni, polecamy narzędzie z naszej gamy Tacwise – świetny stosunek jakości do ceny, ale nadal jest to wysokiej jakości zszywacz. Jeśli masz kompresor, oferujemy wiele zszywaczy pneumatycznych firmy Tacwise, ale nie martw się, jeśli wolisz trzymać się prostego sposobu – mamy też wersję elektryczną! Być może potrzebujesz airtoola, ale nie wiesz od czego zacząć, nasze zestawy Easy Kits  do projektów tapicerskich wyposażą Cię we wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Dla półprofesjonalnych tapicerów, być może prowadzących małą firmę , którzy będą używać Twoich zszywaczy częściej niż majsterkowiczów, ale w żadnym wypadku nie są to zszywacze przemysłowe, nasze zszywacze Stanley Bostitch z serii 71 mogą bardziej Ci się spodobać. Trwały, ale potężny i pozostanie przy Tobie przez wiele lat.

Wreszcie, dla tych użytkowników przemysłowych , być może dużej firmy tapicerskiej lub linii produkcyjnych, będziesz potrzebować czegoś znacznie mocniejszego. Do tego typu zastosowań proponujemy gamę Josef Kihlberg. Chociaż ten asortyment jest zdecydowanie bardziej drogi, te narzędzia są ręcznie robione na zamówienie w Szwecji, aby naprawdę zapewnić Twojej firmie jakość na zamówienie.