W jakim wieku niemowlęta i małe dzieci mogą nauczyć się pływać?

Grupa wspiera teraz naukę pływania dla dzieci w wieku 1 roku i starszych, które wykazują oznaki gotowości do pływania i są często narażone na kontakt z wodą. (Poprzednią rekomendacją były zajęcia z pływania dla większości dzieci w wieku od 4 lat.) Jeśli twoje dziecko wydaje się gotowe na pluskanie się w czymś większym niż wanna, porozmawiaj o lekcjach pływania ze swoim pediatrą, który może lepiej zorientować się, gdzie twoje dziecko jest rozwojowe, emocjonalnie i fizycznie, i zaleci odpowiedni program w Twojej okolicy.

Kiedy moje dziecko powinno rozpocząć naukę pływania?

Wiek nie jest jedynym wyznacznikiem tego, kiedy Twoje dziecko może być gotowe do pływania. Pamiętaj, że każde dziecko będzie gotowe do pływania na własnej osi czasu. Nauka pływania dla niemowląt może rozpocząć się u nas już teraz pod czujną obserwacją!

Jeśli maluch jest często narażony na kontakt z wodą, czy to na basenie, czy na plaży, fizycznie skoordynowany, aby mógł jednocześnie kopać i wiosłować w ramionach, i gotowy emocjonalnie, wszystkie znaki wskazują iść.

W takim przypadku poszukaj programu przygotowania do pływania, który nauczy ją podstawowych ruchów – na przykład pływania i wiosłowania dla psa. Szukaj klas mniej niż sześciu uczniów z instruktorami, którzy posiadają certyfikaty w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w wodzie.

I pamiętaj, że „nadzór dotyku” powinien być mocno wymuszany za każdym razem, gdy twój maluch jest w wodzie, co oznacza, że ​​ty lub inny doświadczony pływak zawsze powinniście znajdować się w zasięgu dotyku dziecka.

• W przypadku niemowląt w wieku poniżej 1 roku AAP odradza lekcje pływania, ponieważ nie ma dowodów na to, że zmniejszają one ryzyko utonięcia. To powiedziawszy, zajęcia z wody dla rodziców i dzieci mogą być świetnym sposobem na spędzenie czasu z maluchem i przyzwyczajenie go do przebywania w basenie. Nawet wtedy ważne jest, aby być świadomym zagrożeń. Na przykład dziecko może łatwo połknąć zbyt dużo wody, co może prowadzić do zatrucia wodnego lub mieć problemy z przystosowaniem się do niskich temperatur w basenie, a w rzadkich przypadkach doświadczyć hipotermii .
  • W przypadku dzieci w wieku od 1 do 4 lat poszukaj programów wodnych dla rodziców i dzieci (oferuje je wiele lokalnych centrów społeczności, YMCA i basenów), w których instruktorzy są przeszkoleni i certyfikowani w ramach uznanego w kraju programu nauczania pływania, pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Instruktorzy pływania nigdy nie powinni pozwolić, aby głowa małego dziecka zeszła pod powierzchnię wody.
  • Dla pływaków w wieku 5 lat i starszych, którzy są już przyzwyczajeni do wody, możesz wypróbować programy, które prowadzą zajęcia dla dzieci zarówno z rodzicami, jak i bez nich. Spróbuj znaleźć taki, który skupia się na bezpiecznym zachowaniu w basenie, a także na wiosłowaniu i kopaniu. Rozważ zajęcia, które trwają do 30 minut przez okres od 8 do 10 tygodni, aby dzieci mogły rozwijać podstawowe umiejętności i ostatecznie przejść do koordynowania ruchów rąk i nóg.

Czego powinienem szukać w klasie pływania i instruktorze?

Najważniejsza lekcja o zajęciach pływackich: nie mogą całkowicie zapobiec utonięciu i nigdy nie zastąpią stałego nadzoru dorosłych w wodzie.

Rodzice powinni zawsze pozostawać w zasięgu ręki, gdy dziecko znajduje się w pobliżu lub w zbiorniku wodnym i zwracać uwagę na oznaki utonięcia .

Wybierając program lub zajęcia:

• Upewnij się, że instruktor pływania jest dobrze wyszkolony i doświadczony, co oznacza, że ​​posiada certyfikat zarówno w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak i udzielania pierwszej pomocy.
  • Zapytaj, czy jest to pierwsze nauczanie instruktora, w takim przypadku powinien on pozostawać pod opieką doświadczonego nauczyciela przez co najmniej siedem tygodni.
  • Szukaj zajęć, które koncentrują się przede wszystkim na bezpieczeństwie osobistym, a także rozwoju, rozwoju udarów, grach wodnych i ratownictwie, zgodnie z wytycznymi YMCA.

Należy również pamiętać o stanowisku AAP w sprawie bezpiecznego korzystania z pływaków, skrzydeł wodnych, dętek, tratw, a nawet kamizelek ratunkowych. Chociaż te pomoce do pływania są w porządku, jeśli jesteś w wodzie tuż obok swojego malucha (dopasowana kamizelka ratunkowa w stylu kurtki jest zalecana dla dzieci, które są w wodzie lub w jej pobliżu), nie powinny być używane do nauczania Twoje maleństwo jak pływać lub na które można liczyć, aby było całkowicie bezpieczne podczas pluskania się.

Często dają fałszywe poczucie bezpieczeństwa, więc zawsze musisz być w zasięgu ręki dziecka, gdy dwoje ochłodzicie się w basenie, jeziorze lub oceanie.

Kiedy wiesz, czego szukać na zajęciach pływania i podejmiesz odpowiednie środki ostrożności, pójście do kąpieli z maluchem może być satysfakcjonującym, a nawet relaksującym doświadczeniem. Więc wejdź i baw się dobrze!