Naprawa i wymiana rozruszników Wrocław

Twój samochód jest trudny lub powolny w uruchomieniu?
Z silnika słychać warkot, skowyt lub pisk?
Wewnętrzne i zewnętrzne światła Twojego samochodu są przyciemnione, nieregularnie mrugają, stopniowo gasną, nagle stają się jaśniejsze lub w ogóle się nie włączają?
Zaświeci się lampka ostrzegawcza baterii?
Twój prędkościomierz przestaje działać?
Wyczuwalny zapach palącej się gumy?
Te problemy sugerują naprawę lub całkowitą wymianę alternatora Wrocław, zajrzyj na naszą stronę i skorzystaj z oferty!

Twój alternator jest bardzo wytrzymałym elementem, ale możesz potrzebować wymiany, jeśli wydarzy się jedna z poniższych sytuacji:

Szczotka, element utrzymujący stały kontakt elektryczny z wirującym alternatorem, ulega zużyciu.
Twój regulator napięcia nie działa. Daje to pewność, że ładunek elektryczny jest przekazywany do akumulatora o prawidłowym napięciu.

Czy mogę samodzielnie zamontować nowy alternator?
Tak, możesz samodzielnie zamontować nowy alternator. Nie powinieneś jednak próbować tego procesu, chyba że masz doświadczenie i wiesz, co robisz. Nie tylko możesz spowodować dodatkowe uszkodzenie pojazdu, ale także działający akumulator może spowodować nieprzyjemny wstrząs, jeśli nie zostanie prawidłowo odłączony.

Aby samodzielnie zamontować nowy alternator, należy postępować zgodnie z następującym procesem:

  • Odłącz akumulator. Musisz odłączyć zaciski we właściwej kolejności i upewnić się, że są całkowicie odłączone przed kontynuowaniem.
  • Odłącz przewody z tyłu alternatora. Oznacz przewody na bieżąco, aby móc je ponownie podłączyć we właściwym miejscu.
  • Zdejmij pasek z koła pasowego.
  • Usuń śruby. Łączą one alternator ze wspornikiem. Gdy są one luźne, możesz wyjąć stary alternator z samochodu.
  • Upewnij się, że masz odpowiedni alternator zastępczy. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest część o niewłaściwym rozmiarze.
  • Odwróć kroki demontażu, aby zainstalować nowy alternator.
  • Wprowadź swój numer rejestracyjny i kod pocztowy, aby porównać i zaoszczędzić na naprawie alternatora w Twojej okolicy
  • Jeśli wymiana alternatora wydaje się zbyt ciężką pracą, wprowadź swój numer rejestracyjny i kod pocztowy, aby znaleźć najbliższy warsztat i dokończyć pracę. Możesz filtrować według opinii, stawki robocizny, odległości lub dostępności – co jest dla Ciebie najważniejsze. Po porównaniu ofert i wybraniu najbardziej odpowiedniego warsztatu możesz wybrać preferowaną datę i godzinę, aby zakończyć rezerwację.

Nigdy nie płacisz ani grosza, dopóki wybrany garaż nie zakończy naprawy alternatora i nie ma też żadnych ukrytych dodatków. Porównując pobliskie warsztaty za pośrednictwem BookMyGarage, możesz zaoszczędzić do 70% w porównaniu z bezpośrednią rezerwacją alternatora. Wprowadź swój numer rejestracyjny i kod pocztowy, aby porównać oferty z lokalnych warsztatów.

Jak długo trwa wymiana alternatora?
Wymiana alternatora zajmuje średnio od 1 do 2 godzin. Może się to jednak różnić w zależności od marki i modelu pojazdu, którym jeździsz.

Jak długo działa alternator?
Jeśli dbasz o swój alternator jeżdżąc rozsądnie, może on wytrzymać 8-12 lat bez konieczności naprawy. Regularnie rezerwuj serwis samochodowy, aby utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć niepotrzebnego obciążania alternatora.