Przedłużanie rzęs dla początkujących

Jeśli nagle wydaje się, że wszystkim twoim przyjaciołom wyrosły rzęsy gwiazdy filmowej – tak nie jest. To tylko przedłużanie rzęs. Przedłużanie może być właśnie dla Ciebie odpowiedzią, jeśli wszystkie niesamowite formuły tuszy do rzęs na rynku, uniesienia rzęs i opcje sztucznych rzęs nie dają Ci wystarczającego wsparcia. Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, ważne jest, aby przed zarezerwowaniem zabiegu przeprowadzić rozeznanie. Spotkaliśmy się z Clementiną Richardson, znaną ekspertką w dziedzinie rzęs i założycielką Envious Lashes w Nowym Jorku, aby podzielić się wszystkim, co musisz wiedzieć o przedłużaniu rzęs, od tego, jak długo to trwa, do tego, ile możesz zapłacić. Salon przedłużanie rzęs Łódź wychodzi na przeciwko potrzebom kobiet.

Ta treść jest importowana z Instagrama. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Czym dokładnie są przedłużanie rzęs?

„Przedłużanie rzęs to półtrwałe włókna syntetyczne, sztuczne z norek lub jedwabiu, które są nakładane pasmo po nici na twoje naturalne rzęsy” – wyjaśnia Richardson. Jak można się spodziewać, aplikacja jest dość żmudna. „Przedłużenia są starannie nakładane pojedynczo za pomocą specjalnie opracowanego, półtrwałego kleju, który nie podrażni i nie uszkodzi naturalnych rzęs” – dodaje.

W przeciwieństwie do sztucznych rzęs, gdzie pasek lub pojedyncze rzęsy są nakładane na skórę, przedłużanie rzęs jest mocowane bezpośrednio do samej rzęsy. Rezultatem są bardziej bujne, gęste rzęsy, które mogą nawet pozwolić na pominięcie tuszu do rzęs (tchnienie).

Ta treść jest importowana z Instagrama. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Czy przedłużanie rzęs wygląda naturalnie?

Ostateczny wygląd ma na celu podkreślenie twoich naturalnych rzęs większą długością, wypełnieniem i uniesieniem. To, czy efekt będzie bardziej wyrazisty, czy bardziej naturalny, zależy od klientki, ale generalnie im więcej rzęs nałożysz, tym bardziej dramatyczny efekt. Według Richardsona, typowy zabieg obejmuje od 80 do 140 pojedynczych przedłużeń na oko, z rzęsami o długości od 6 do 18 mm. „Nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich” — wyjaśnia. „Na przykład, jeśli masz zniszczone rzęsy lub naturalnie słabe, krótkie rzęsy naturalne, nie zawsze można uzyskać bardziej wyrazisty wygląd, niż klientka z mocniejszymi, grubszymi rzęsami”.

Jak długo trwa ten proces?

Złe wiadomości? Oczekuj, że zabieg potrwa od jednej do dwóch godzin, w zależności od pożądanego wyglądu. Dobre wieści? Możesz go użyć jako pretekstu do położenia się, relaksu i przymusowej przerwy od telefonu.

Dobry technik rzęs nie spieszy się, przypomina Richardson. „Bezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem. Niezbędne jest znalezienie kogoś, kto ma uprawnienia do nakładania rzęs. W zależności od stanu stylistka też musi mieć licencję – radzi.

Ta treść jest importowana z Instagrama. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Ile kosztują przedłużanie rzęs?

Koszt różni się w zależności od lokalizacji, technika i ostatecznego wyglądu. W Envious Lashes zestaw startowy kosztuje 105 USD, a „Bombshells” – ulubione przez celebrytów Richardsona, takich jak Mary J. Blige – kosztują ponad 550 USD. Dłuższe rzęsy to zarówno czas, jak i zaangażowanie finansowe i mogą potencjalnie kosztować Cię tysiące dolarów rocznie, w zależności od tego, jak często je wypełniasz.