Dom

Wanna wolnostojąca – komfortowa wanna o świetnym wyglądzie

Elegancka wanna wolnostojąca jest atrakcją dla przyjemności wellness w łazience i tworzy wspaniałą atmosferę. Wanny te nadają się nie tylko do dużej łazienki. Wiele modeli z prostym oparciem można również ustawić bezpośrednio na ścianie w małej łazience. Możesz wybierać spośród wielu różnych kształtów i rozmiarów nowej wanny.

Wanna wolnostojąca – świetny wygląd

Wanna wolnostojąca nie jest nowym wynalazkiem. Raczej jest to odkrycie na nowo, bo w przeszłości w reprezentacyjnych łazienkach znajdowały się zazwyczaj wanny wolnostojące. W końcu pomocna służba chciała móc rozpieszczać swoich panów dookoła. Przypomina to nowoczesne, technicznie wyposażone wanny, ozdobne antyczne wzory z podniesionymi oparciami i ozdobnymi nóżkami. Wanny wolnostojące już dziś są szczególnie ekskluzywnym wyposażeniem łazienki. Wanna wolnostojąca otwiera więcej możliwości projektowania niż wanna wbudowana w ścianę. Do wyboru są wanny owalne, prostokątne, okrągłe i trójkątne z ładnie zaokrąglonymi narożnikami. Wanna wolnostojąca jest dostępna z postumentem lub bez. Są wanny z zakrzywionym, podwyższonym zagłówkiem i zakrzywionym podnóżkiem. Producenci oferują również wybór wysokości, szerokości i długości wanien. Różne modele nadają się szczególnie do montażu na ścianie. Tutaj plecy są proste. Istnieje również wiele różnych kształtów tych modeli. Wanny naścienne mogą być gładkie prostokątne lub elegancko zaokrąglone z przodu.

Wanny wolnostojące z odlewu mineralnego

Szczególnie wysokiej jakości odznaczają się piękne, nowoczesne wanny wolnostojące wykonane z odlewu mineralnego. Odlew mineralny to bardzo wysokiej jakości mieszanka drobno zmielonych żywic i minerałów. Im wyższa zawartość minerałów, tym wyższa jakość wanny wolnostojącej. Żywice służą jedynie jako spoiwo dla minerałów w celu uzyskania pożądanej wytrzymałości i twardości materiału. W przypadku wersji kolorowych pigmenty barwne są dodawane bezpośrednio do minerału i nie są nakładane zewnętrznie. Sanitariaty wykonane z odlewu mineralnego imponują bardzo długą żywotnością, niewrażliwością, pięknymi powierzchniami i łatwością pielęgnacji. Nawet wszechstronna wanna wolnostojąca nie wymaga czasochłonnych prac związanych z czyszczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *